• 7/24 Hizmet Kalitesiyle
  • Hızlı Ulaşım : +90 5444140987

Lazer Epilasyon Suyu

Lazer Epilasyon Suyu
Endüstriyel Saf Su - Saf Su Üretimi

Lazer Epilasyon Suyu

Saf su nedir?  Saf su; herhangi bir kirlilik, mineral veya bakteri içermeyen sudur. Sıradan musluk suyunda yaygın olarak bulunan kirlilikler Kalsiyum, Magnezyum, Sodyum, Potasyum ve Fosfor gibi minerallerdir. Bu minerallerin içilmesi tamamen güvenlidir, ancak konu cam temizliği ...

Saf su nedir? 
Saf su; herhangi bir kirlilik, mineral veya bakteri içermeyen sudur. Sıradan musluk suyunda yaygın olarak bulunan kirlilikler Kalsiyum, Magnezyum, Sodyum, Potasyum ve Fosfor gibi minerallerdir. Bu minerallerin içilmesi tamamen güvenlidir, ancak konu cam temizliği ve araba detaylandırması gibi alanlar olduğunda bu su ideal değildir. Arıtılmamış su kuruduğunda mineraller görünür hale gelir ve yüzeyde leke izleri bırakarak sistemde tıkanmalara yol açar. 

Saf su oluşturmak için, her bir minerali uzaklaştırmayı ve suyu %100 saflaştırmayı amaçlayan özel filtrasyon sistemleri kullanılır. Saf su, TDS (toplam çözünmüş katılar) PPM (milyonda parça) ile ölçülür. Ortalama musluk suyu 180 – 320 PPM arasında ölçülür ve ultra saf su sıfır PPM veya altında ölçmelidir. 

Su nasıl güvenli hale gelir? 

  • Pıhtılaşma ve flokülasyon: Pozitif yüklü kimyasallar, filtrelenebilmeleri için negatif yüklü parçacıkları bağlamak için suya eklenir. Bu, flok adı verilen daha büyük parçacıklar oluşturur. 
  • Sedimantasyon: Daha büyük boyutu nedeniyle flok, temiz sudan ayrılan su kaynağının dibine çöker. 
  • Filtrasyon: Kaynağın üstündeki temiz su daha sonra kum, kömür ve çakıldan oluşan çok sayıda filtreleme sisteminden akar. 
  • Dezenfeksiyon: Bu adımda hayatta kalmış olabilecek kalan bakteri veya virüsleri öldürmek için suya klor gibi kimyasal dezenfektanlar eklenir. 

Lazer Epilasyon Suyu
Güzellik merkezlerinde bulunan cihazlar saf su ile kullanılır. Saf su içerisinde kirli maddeler içermeyen su olduğu için lazer epilasyonda da saf su veya damıtılmış su kullanılır. Eğer musluk suyu kullanılırsa içerisinde iyon ve toz gibi zararlı maddeler bulunduğu için lazer epilasyon cihazı bozulabilir.
Yeni lazer epilasyon güzellik cihazı mağazaya geldikten sonra, ilk seferde suyun eklenmesini ve su dolduktan sonra el aletinin kurulabilmesini önerir. Çoğu güzellik cihazı veya aleti, soğutma sistemi ve ısı kaybı olmaması için su gerektirir. Lazer epilasyon güzellik cihazında 2-3 ayda bir su değiştirir. Aletin nakliyesi sırasında su temizlenmeli ve paketlenmelidir. 
Bazı mini salonlar veya klinikler, kapıdan kapıya servis yapmak için yeterli cihazları olmayabilir. Yani bir cihazı birçok farklı yere götürmeniz gerekiyor. Ancak, nakliyeden önce cihazın her birinin suyunun temizlenmesi gerektiğini lütfen unutmayın. Her cihaz hem elektronik sistemli hem de su soğutmalı olup, üst tarafı elektrik aksamları, alt tarafı su geri dönüşüm yollarıdır. Bu yüzden içinde su varken taşımamaya özen gösterilmelidir. 

Saf su nerelerde kullanılır? 
Musluk suyu arıtıldıktan sonra birçok amaç için kullanılabilir, cam temizliği ve araba detaylandırmayı içeren temizlik endüstrisi en büyüğüdür. Saf su, özel balık türlerinin doğal bir habitatta yaşamalarına yardımcı olmak için saf suya ihtiyaç duyduklarından bu alanda da kullanılır. Ayrıca güzellik merkezlerinde lazer epilasyon makinesine saf su konulmaktadır. Hastanede, motor yağı üretiminde, indüksiyon ocaklarında ve boya üretiminde de saf suya yüksek talep vardır. 
 


DİĞER KONULAR

Lazer Epilasyon Suyu - saf su -