• 7/24 Hizmet Kalitesiyle
  • Hızlı Ulaşım : +90 5444140987

Güneş Panelleri

Güneş Panelleri
Endüstriyel Saf Su - Saf Su Üretimi

Güneş Panelleri

Güneş Panelleri için Saf Su Güneş panelleri, güneşten yansıyan ışığı elektrik enerjisine dönüştüren temiz enerji sistemidir. Bu sistemde ihtiyacınız olan en önemli malzemelerden biri ise saf sudur. Güneş panelleri için saf su kullanımı iki farklı...

Güneş Panelleri için Saf Su

Güneş panelleri, güneşten yansıyan ışığı elektrik enerjisine dönüştüren temiz enerji sistemidir. Bu sistemde ihtiyacınız olan en önemli malzemelerden biri ise saf sudur. Güneş panelleri için saf su kullanımı iki farklı şekilde karşımıza çıkar. Bunlar; panellerin temizliğinde ve akülerde kullanacağınız saf sudur.
Panelleriniz zamanla tozla, kirle, polenlerle, hayvan pislikleriyle kirlenir. Panellerin üzerinde biriken toz, enerji üretimini engeller. Üreteceğiniz enerji miktarının düşmemesi için panellerinizi ilk aldığınız andan itibaren en geç 2 yıl içinde temizlemeniz gerekmektedir. Sonraki temizliğin ne zaman yapılacağı ise çevre şartlarına göre belirlenmelidir. Eğer bir sanayi bölgesinde iseniz, panelleriniz daha hızlı kirleneceği için daha sık temizlemeniz gerekecektir. Köylerde ve kırsal alanlarda ise temizlik aralıkları uzamakta, panellerin iki yılda bir temizlenmesi yeterli olmaktadır. 
Panelleri temizlerken pillere zarar verilmemeli ve pillerin hasar görmemesine dikkat edilmelidir. Bu yüzden panellerin temizliğinde deterjan gibi sert, zararlı kimyasal maddeler kullanılmamalıdır. Saf suyun dışında başka kimyasal maddeler kullanıldığı zaman, güneş pillerinde hasarlar meydana gelmekte, üretilen enerji miktarı azalmaktadır. Panellerin temizliğinde saf suyun kullanılması, hem etkili hem de güvenli bir yöntemdir. Panellerin saf suyla temizlendikten sonra enerji verimi büyük ölçüde artmaktadır.
Güneş panelleri, güneş pilleri adı verilen levhalardan oluşur. Bir güneş panelinde, genellikle 32 ila 96 adet güneş pili vardır. Bu güneş pilleri, kumdan elde edilen ve yarı iletken bir madde olan silikon kristallerinden üretilir. Bu piller, güneşten yansıyan ışınları fotonlara dönüştürerek elektrik üretirler. Üretilen bu elektrik, akülerde depolanır. Güneş panelleri için saf su, bu aşamada yine devreye girer. Bu aküler, tıpkı arabalarda kullanılan aküler gibi saf suya ihtiyaç duyar. İhtiyaç duyulan saf suyun miktarı ise, panellerinizin sayısına ve akünüzün kapasitesine bağlıdır.
Doğada hiçbir biçimde bulunmayan saflaştırılmış su, suyun içindeki mineral ve organizmaların çeşitli yöntemlerle filtrelenmesiyle elde edilen işlenmiş sudur. Genellikle bu tabiri duyduğumuzda aklımıza hemen yağmur suyu gelir. Ancak yağmur suyunda bile birçok mineraller mevcuttur. İçtiğimiz normal suların içinde de bulunan kalsiyum, bikarbonat, magnezyum gibi bu mineraller sağlığımıza oldukça faydalıdır. Özel su arıtma cihazları kullanılarak üretilen saf suyun içinde ise bu mineraller bulunmaz, vücudumuza herhangi bir faydası yoktur. Hatta vücudumuz için çok zararlıdır. Saf suyun atomları, hücrelerimize girerek hücrelerimizin şişip patlamasına neden olabilmektedir. Bu yüzden çocuklar, hastalar ve yaşlılar için içilmesi son derece tehlikelidir.
İçindeki tüm maddelerden arındırılarak elde edilen ve iki hidrojen, bir oksijen atomundan oluşan saf suyun, sanayide, ilaç endüstrisinde, içecek üretiminde, tekstilde, otomotiv sektöründe, soğutma sistemlerinde sayısız kullanım alanı vardır. Saf suyun kullanım alanlarından biri de akülerdir. Aküler negatif ve pozitif olmak üzere iki plakadan oluşur. Bu plakalar ise saf suyun ve sülfürik asit içinde yüzmektedir. Normal suyun içindeki mineraller ve tuzlar, artı ve eksi iyonlar oluşturarak suyu iletken hale getirmektedir. Akülerde ise suyun iletken olmaması hassas derecede önemlidir. Bu yüzden saf su, iletkenliği az olduğu için akülerde zorunlu olarak kullanılmaktadır.

Saf Su
Saf suyun, temizlik sektöründe de kullanılan önemli bir malzeme olduğu bilinir. Çünkü saflaştırılmış bu su, içinde herhangi bir mineral olmadığı için kullanıldığı alanlarda kireç gibi tortular oluşturmaz, herhangi bir iz veya kalıntı bırakmaz. Uygulandığı yüzeylerde aşınma veya hasara neden olmaz. Bu yüzden sanayide, gıda ve ilaç sektöründe, cam ve dış cephe temizliğinde de sıklıkla kullanılır. Güneş panelleri için saf su kullanılmasının en önemli iki nedeni, hem güvenli hem de etkili bir malzeme olmasıdır.

Ultra Deiyonize Saf Su Nedir?
 Deiyonize saf su, suyun içindeki minerallerin giderilmesiyle elde edilmiş, iyonlarından ayrıştırılarak saflaştırılmış sudur. Deiyonize suya, demineralizasyon su adı da verilir. Ancak deiyonize saf suyun içinde halen organik veya organik olmayan maddeler kalabilmektedir. Suyun tamamen demineralize edilmesi ve iletkenliğini kaybetmesi için iyonizasyon tesislerinde çeşitli filtreleme işlemlerinden geçirilir. Bu işlemlerin sonucunda ultra deiyonize saf su elde edilmiş olur.
Ultra deiyonize saf su, tamamen saflaştırılarak ayrıştırılmış sudur. Saflaştırılma işleminde, suyun içindeki mineraller, organik ve inorganik bileşikler, parçacıklar, çözünmüş gazlar dâhil olmak üzere tüm maddeler ayrıştırılır. Bu ayrıştırma işlemi genellikle üç aşamada gerçekleştirilir. Tüm bu işlem ve aşamalar ise hassas ekipmanlarla uzman firmalar tarafından yapılabilmektedir.

 

  • Güneş Enerjisi Santralleri Neden Ultra Deiyonize Saf Su ile Temizlenmelidir?

Güneş enerjisi santralleri, üretilen enerji verimini koruması ve uzun ömürlü olması için belirli aralıklarla temizlenmelidir. Özellikle büyük çaplı güneş santrallerinde temizlik ve bakım zorlaşmakta, maliyetler yükselmektedir. Bu nedenle en az maliyetle en etkili ve güvenli yöntemler seçilmektedir.
Güneş enerjisi panellerinin temizliğinde en çok ultra deiyonize saf su tercih edilmektedir. Bunun nedeni, ultra deiyonize saf suyun, panellerin üzerinde biriken organik maddeleri, tozları, kirleri etkili bir şekilde kolayca temizlemesi, panellerin yüzeyinde herhangi bir hasara veya lekeye yol açmamasıdır. Güneş panelleri, ultra deiyonize saf su ile temizlendiğinde kirlerden tamamen arınır, maksimum enerji üretimi sağlanır. Temizleme işleminden sonra tozların ve organik maddelerin panellere yapışması engellenir. Bu yüzden, bu yöntemle temizlenen güneş panelleri, uzun bir süre boyunca temiz kalmakta, enerji verimi artmaktadır.


DİĞER KONULAR

güneş panelleri için saf su - saf su - deiyonize su - deiyonize saf su - ultra deiyonize saf su - akü suyu - akü asidi formülü - saf su - aküde saf su ne işe yarar - akü için saf su - akü sıvısı - akü suyu fiyat - akü suyu nedir - akü saf suyu - akü saf suyu fiyatı - akü saf suyu özellikleri - akü saf suyu nerede satılır - akü saf su - saf su - saf su arıtma - deiyonize su - saf su nedir nerelerde kullanılır - saf su - safsu - distile su - yumuşak su - saf su fiyatı - deiyonize su - deiyonize - saf su nasıl yapılır - saf su eczane - saf su fiyatları - koçtaş saf su - akü saf su fiyatları - saf su içilir mi - saf su özellikleri - saf su nereden alınır - saf su ankara - saf su izmir - saf su manisa - saf su aydın - saf su istanbul - saf su bursa - saf su afyon - saf su tekirdağ - saf su uşak - saf su imalat - akü suyu - akü su değiştirme - akümülatör - güneş paneli yıkama - saflaştırma - purewater - deionized water - pure water - saf su ankara - safsu izmir - safsu manisa - safsu aydın - safsu istanbul - safsu bursa - safsu afyon - safsu tekirdağ - safsu uşak - su servis - saf su tanker - safsu tanker - yumuşak su tanker - yumuşak su servis - saf su ambalajlı ürünler - 1 litrelik saf su - 1000 litre ibc tankta saf su - 30 litre bidonda saf su - 60 litre bidonda saf su - saf su dolum - saf su kullanım alanları - akü suyu - akvaryum için saf su - safsu araç bakım - deiyonize su - forklift suyu - güneş panelleri için saf su - imalatımız için saf su - kaplama tesisleri ve kapalı devre suları - saf su endüstriyel su arıtma sistemleri - ‎ erc çevre teknolojileri - ankara saf su - safsu ankara - distile su - yumuşak su - endüstriyel arıtma - endüstriyel su arıtma sistemleri - purewater - deionized water - pure water - su arıtma sistemleri - saf su - saf su arıtma - saf su arıtma sistemleri - su arıtma cihazları - su arıtıcısı - kuyu suyu arıtma - su yumuşatma cihazı - endüstriyel su arıtma - deniz suyu arıtma - su arıtma - saf su arıtma - su arıtma sistemi - saf su arıtma sistemi - su arıtma sistemleri - saf su arıtma sistemleri - su arıtma cihazı - saf su arıtma cihazı - su arıtma cihazları - saf su arıtma cihazları - -