• 7/24 Hizmet Kalitesiyle
  • Hızlı Ulaşım : +90 5444140987

Su Jeti makinası

Su Jeti makinası
Endüstriyel Saf Su - Saf Su Üretimi

Su Jeti makinası

Saf Su İçerisinde bulunan minerallerin kimyasal tepkimesi sonucunda ortaya çıkan suya verilmiş isimdir. Saf su kelimesi gündelik hayatta çok fazla duyulsa da saf su ile temiz su birbirine karıştırılmamalıdır. Su, bildiği üzere iki hidrojen ve bir oksijen moleküllerin...

Saf Su
İçerisinde bulunan minerallerin kimyasal tepkimesi sonucunda ortaya çıkan suya verilmiş isimdir. Saf su kelimesi gündelik hayatta çok fazla duyulsa da saf su ile temiz su birbirine karıştırılmamalıdır. Su, bildiği üzere iki hidrojen ve bir oksijen moleküllerinin birleşmesinden meydana gelmektedir. Fakat su içerisindeki atomlar sadece bu kadarla sınırlı değildir. İçerisinde bazı mineraller, bikarbonat, kalsiyum ve magnezyum gibi maddeler de bulunmaktadır. Saf su, içerisinde bulunana birçok birleşenin tepkimesinden dolayı ortaya çıkmış bir üründür. Doğada saf su bulmak mümkün değildir. Bazı kişilerce yağmur sularının saf su olduğu düşünülmektedir ancak yağmur suyu tam olarak saf su sınıfında bulunmamaktadır. Özellikle gelişen teknoloji sayesinde saf su kullanım alanlarında büyük bir ilerleme kaydedilmiştir. Kimya ve makine sektörleriyle beraber, soğutma sistemleri, ilaç üretimi, plastik üretimi, araba aküleri, ütü ve birçok alanda saf su kullanımı tercih edilmektedir. Şunu unutmamak gerekir ki; Saf su içmek için uygun değildir. Saf suyun elde edinimi sırasında filtreleme, iyon değişimi, deiyonizasyon, reserve osmosis gibi işlemler uygulanmaktadır. Saf su, biz canlıların tükettiğinden çok farklıdır. Canlı yaşamı için faydalı mineraller bulunmadığından insanlar ya da hayvanlar tarafından tüketilirse zehirlenme vakaları görülmekte bitkiler için ise, direk olarak solma ya da kuruma durumları gözlemlenmektedir. Peki saf su temizlik için kullanılabilmekte midir? Kireçlenmeyi önlemek amacıyla radyatör, araç aküleri ya da ütülerde kullanılabilir. Yine aynı şekilde cam, plastik ve metal temizliğinde de kullanılmaktadır. Birçok temizlik maddesi içeriğinde de saf su bulunmakta ve güçlü bir kireç çözücü olarak fayda sağlamaktadır. 

Su Jeti Makinesi
Gelişen teknoloji ile birlikte özel makineler desteğiyle her türden sert madde yüksek tazyikle kesilebilir hale gelmiştir. Özellikle su jeti makinesi ve CNC tezgahlar için saf su kullanımı oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Saf suyun yumuşak yapısı ve temizliği nedeniyle iz bırakmaması, kullanıldığı sektörlerde tercih edilme nedeni haline gelmiştir. Hatta kesim makinesi içerisinde kullanılan saf su kireçlenmeyi engelleyerek makinenin ömrünü uzatacak ve daha da verim almanıza müsaade edecektir. Su jeti ve CNC tezgahlar yüksek maliyetli ürünler olduğundan içerisinde şebeke suyu kullanmak zamanla makine içerisinde tortu bırakmasına sebep olacak ve kesilen üründe beklenen pürüzsüzlük elde edilemeyecektir. Bu da üretimin giderek düşmesine neden olacağından zaman ve para kaybı açısından olumsuz bir grafik sergileyecektir. Bu durumda su jeti ve CNC tezgahlarda saf su kullanımı tavsiye edilen hem düşük maliyetli hem de sağlıklı bir malzeme olan saf sudur. Kullanılan saf su derecesi ve sizlere ulaşma süreci de büyük önem taşımaktadır. Bu sebepledir ki, tercih edilen saf suya çok dikkat edilmeli, doğru ürünle uzun süreli verim elde edilmelidir.


DİĞER KONULAR

su jeti makinesi için saf su - saf su -